infolinia: +48 63 228 15 15

Powrót Konińskiego Roweru Miejskiego

25.02.2019

Jeszcze tylko kilka dni i mieszkańcy Konina znowu będą mogli korzystać z rowerów miejskich. Już 1 marca na 11 stacjach dostępne będą 102 rowery.

Przed nami pierwszy pełny sezon Konińskiego Roweru Miejskiego. W ubiegłym roku system wystartował pod koniec sierpnia i trwał do końca listopada. Przez trzy miesiące konińskie rowery zostały wypożyczone 17 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 3300 użytkowników.

Już w ubiegłym roku mieszkańcy Konina udowodnili, że rower publiczny to jest to, na co czekali. 17 tysięcy wypożyczeń to świetny wynik. W piątek zaczynamy pełny, trwający 9 miesięcy sezon. Zachęcamy do przesiadki na rowery zarówno tych, którzy już je wypróbowali w zeszłym roku, jak i nowych użytkowników” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

O tym, że Rower Miejski to przysłowiowy strzał w dziesiątkę mówią też władze miasta. „Zaobserwowaliśmy w naszym mieście modę na jazdę rowerem – i to niezależnie od wieku. Regularnie o poranku w roku szkolnym pustoszała baza rowerowa przy dworcu PKP. Uczniowie i studenci przesiadali się z autobusów na rowery i dojeżdżali do szkół czy na uczelnię, nie przekraczając pierwszych darmowych trzydziestu minut. Wiele osób dojeżdżało latem na imprezy organizowane na bulwarze,  w starej części miasta. Na stacji nad rzeką było tak tłoczno, że brakowało miejsca, by pozapinać rowery” – tłumaczy Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Zasady korzystania z Konińskiego Roweru Miejskiego nie zmieniają się. W mocy pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 30 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednim sezonie konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych.

Nowi użytkownicy mogą się zarejestrować korzystając z terminala stacji wypożyczeń, strony internetowej KoninskiRower.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike. Warto pamiętać o uzupełnieniu stanu konta i jego aktywacji. Rowery wypożyczamy korzystając z terminala – wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru – lub aplikacji mobilnej. Po dokonaniu wypożyczania wystarczy wypiąć rower z elektrozamka i można cieszyć się jazdą. Aby zwrócić rower, wystarczy z powrotem wpiąć rower w elektrozamek na dowolnej stacji Konińskiego Roweru Miejskiego.

Sezon Konińskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.