infolinia: +48 63 228 15 15

Zakończenie sezonu Konińskiego Roweru Miejskiego

28.11.2018

Do 30 listopada można wypożyczać w Koninie rowery miejskie. O północy z piątku na sobotę stacje zostaną wyłączone, potem rowery trafią do magazynu, gdzie przejdą przegląd techniczny przed kolejnym sezonem, który rozpocznie się 1 marca.

Koniński Rower Miejski został uruchomiony 31 sierpnia. Do dyspozycji jest 100 rowerów, które można wypożyczać i zwracać na 11 rozmieszczonych w kluczowych punktach miasta stacjach. Przez trzy miesiące skorzystano z nich ponad 17 000 razy.

Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia Konińskiego Roweru Miejskiego jest bezpłatne. By skorzystać z roweru, wystarczy zarejestrować się w systemie i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Jak do tej pory w systemie zarejestrowało się  ponad 3300 osób.

„Tegoroczny sezon trwał zaledwie 3 miesiące, ale już możemy mówić, że Koniński Rower Miejski spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród mieszkańców. Wielu z nich znało nasz system chociażby z Poznania, Łodzi, czy innych miast. Spodziewamy się, że zainteresowanie rowerem miejskim będzie nadal rosło w kolejnym sezonie, który w przyszłym roku zaczynamy już 1 marca” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Największą popularnością wśród wypożyczających rowery cieszyły się stacje przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego i przy ul. Dworcowej. Trasa pomiędzy tymi dwoma stacjami była najchętniej pokonywana przez użytkowników Konińskiego Roweru Miejskiego.