infolinia: +48 63 228 15 15

Można już korzystać z Konińskiego Roweru Miejskiego

31.08.2018

Mieszkańcy Konina mogą już wypożyczyć rowery miejskie. Na 11 stacjach dostępnych jest 100 rowerów. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

To projekt dedykowany przede wszystkim mieszkańcom Konina. Wypożyczalnie rowerów miejskich to przecież nie tyle atrakcja turystyczna, co istotny element komunikacji i transportu miejskiego, znakomicie wpisujący się w Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Miasta” – mówi Józef Nowicki, Prezydent Miasta Konina. „Jestem przekonany, że rowery miejskie będą się cieszyć dużą popularnością i już w poniedziałek wiele osób pojedzie nimi do pracy czy szkoły. Warto również podkreślić, że wypożyczalnie są częścią większego transportowego projektu, który obejmuje także budowę dróg rowerowych w mieście oraz zakup nowych autobusów”.

Rowery można wypożyczać na specjalnie przygotowanych stacjach: ul. Dworcowa, ul. Paderewskiego, Aleja 1 Maja, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki, Bulwar Nadwarciański, ul. Grunwaldzka, Park im. F. Chopina, ul. Józefa Piłsudskiego, ul. Poznańska i ul. Zakładowa. Każda z nich została wyposażona w terminal służący do wypożyczania rowerów i stacje dokujące, w które wpinane są rowery. Stacje zostały tak rozmieszczone, by zapewnić wygodną komunikację rowerową między kluczowymi punktami miasta.

Rower miejski to nie tylko sposób na rekreację, ale również doskonały środek codziennego transportu. W połączeniu z komunikacją publiczną, a także samodzielnie, jest świetną alternatywą dla samochodu. Codzienne dojazdy rowerem to nie tylko przyjemność, ale również oszczędność pieniędzy, a często i czasu. Rower miejski w Koninie, podobnie jak w innych miastach, w których jesteśmy, z pewnością okaże się przebojem” – zapewnia Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Konińskiego Roweru Miejskiego.

Koniński Rower Miejski to już szósty system Nextbike w Wielkopolsce i 41 w kraju. To ważne, ponieważ ze wszystkich systemów można korzystać za pomocą tego samego konta i na podobnych zasadach. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na stronie KoninskiRower.pl. Aby wypożyczyć rower konieczne jest zasilenie konta w systemie kwotą co najmniej 10 złotych, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia.

Aby wypożyczyć rower, wystarczy podejść do terminala na stacji i wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe i zeskanować kod QR wybranego roweru. Po zatwierdzeniu wypożyczenia rower zostanie zwolniony z elektrozamka i można rozpocząć przejażdżkę. Rower oddajemy na tej samej lub dowolnej innej stacji Konińskiego Roweru Miejskiego.

Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Za drugie 30 minut zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 złote, za trzecią – 3 złote, a za czwartą i każdą następną po 4 złote.

Instrukcje, cennik oraz regulamin Konińskiego Roweru Miejskiego dostępne są na stronie KoninskiRower.pl i na terminalach stacji wypożyczeń.